Strefa pacjenta
Strefa lekarza
Pracownia endoskopii (gastroskopia i kolonoskopia)
Endoskopia - ikona

Pracownia endoskopii

W Ambulatorium Szpitala św. Łukasza funkcjonuje Poradnia Gastroenterologiczna. W pracowni Endoskopii wykonywane są endoskopie diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Badania w warunkach pełnego komfortu, wykonują doświadczeni specjaliści.

Gastroskopia jest metodą diagnostyczną dzięki której lekarz przy pomocy endoskopu może obejrzeć górny odcinek przewodu pokarmowego tj.: przełyk, żołądek i dwunastnicę. W trakcie gastroskopii można pobrać wycinki do badania histopatologicznego. Endoskop to giętki przewód zaopatrzony w źródło światła i minikamerę przekazującą obraz z wnętrza ciała na monitor. W trakcie gastroskopii możliwe jest pobranie wycinków do badania lub usunięcie polipów.
Gastroskopia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W poradni i pracowni endoskopowej przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Kolonoskopia to badanie polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Polega ono na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego giętkiego wziernika zakończonego minikamerą – kolonoskopu. Następnie obraz z wnętrza jelita obserwowany jest przez lekarza na monitorze. Podczas tego badania, w przypadku takiej potrzeby możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego, a także wykonanie niektórych zabiegów np. usuwanie polipów.
Kolonoskopia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W poradni i pracowni endoskopowej przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz chirurgii ogólnej.

Ikona - adres CENNIK USŁUG
Brak cennika dla tej diagnostyki.
Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © 2023 Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU