Strefa pacjenta
Strefa lekarza
Zerwanie ACL, zapobieganie i leczenie

Zerwanie ACL, zapobieganie i leczenie

Zerwanie ACL to jedna z najczęstszych kontuzji piłkarskich. Dotyka zarówno juniorów, jak i dorosłych graczy. Zapraszamy do obejrzenia webinaru lek. Wojciecha Soleckiego na temat czynników ryzyka, leczenia i zapobiegania jego wystąpieniu. Link do filmu w artykule.

 

Zerwanie ACL to jedna z najczęstszych kontuzji piłkarskich. W filmie lek. Wojciech Solecki podejmuje problem ryzyka i częstotliwości pojawienia się urazu zerwania ACL, zwracając szczególną uwagę na występowanie tego urazu wśród piłkarzy, oraz kwestie powrotu do sprawności po zabiegu i ewentualnych negatywnych następstw przebytego urazu. Wreszcie omawia opracowane niedawno i zbadane metody zapobiegania wystąpieniu urazu zerwania ACL u dzieci i dorosłych.

Lek. Wojciech Solecki to specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W swojej codziennej praktyce dużo uwagi poświęca problemom stawu kolanowego. W obrębie tego stawu wykonuje między innymi artroskopowe (tj. małoinwazyjne) zabiegi rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, określanego także jako ACL. Materiał został nagrany podczas Certyfikowanej Konferencji dla Trenerów Piłki Nożnej współorganizowanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej, Szpital św. Łukasza w Bielsku-Białej oraz klub BTS Rekord.   Linki do materiałów na temat omawianej w filmie metody FIFA11+: Manual: https://static.mywebsites360.com/…/1/11plus_workbook_e.pdf Karty: https://static.mywebsites360.com/…/1/11pluscards_e.pdf
Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU