Strefa pacjenta
Strefa lekarza
Wewnątrz żylna termoablacja

Wewnątrz żylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych (RF)

Małoinwazyjna procedura cechująca się wysokim współczynnikiem skuteczności – 97,4%, oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji i powrotu pacjenta do normalnej aktywności.

Małoinwazyjna procedura cechująca się wysokim współczynnikiem skuteczności – 97,4%, oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji i powrotu pacjenta do normalnej aktywności. Wewnątrz żylna termoablacja radiowa Venefit Closure Fast to nowoczesna metoda leczenia niewydolnych naczyń żylnych. Jest to metoda która w porównaniu z klasyczną operacją chirurgiczną (tzw. stripping) cechuje się minimalizacją dolegliwości po zabiegowych, brakiem rozległych krwiaków i rany w pachwinie, jest bezpieczna z minimalnym ryzykiem powikłań. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja specjalistyczna chirurga naczyniowego  z badaniem USG doppler celem określenia możliwości wykonania leczenia zabiegowego. Zabieg polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły przez jej nakłucie specjalnego cewnika podłączonego do generatora RF. Następnie wykonuje się znieczulenie tumescencyjne, czyli pod kontrolą USG wprowadza się roztwór znieczulający, który opłaszcza całą żyłę. Energia wyzwolona przy pomocy cewnika wewnątrz żyły powoduje jej zamknięcie – dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i obkurczenia komórek mięśniowych, co pociąga za sobą zwężenie światła naczynia i jego zwłóknienie. Zabieg trwa około 30-60 min i po jego zakończeniu na kończynę zakładana jest pończocha uciskowa. Pacjent nie jest również unieruchomiony po terapii – może opuścić Szpital już godzinę po zabiegu.   ZALETY ZABIEGU VENEFIT
  • Ustąpienie objawów przewlekłej choroby żylnej – obrzęków, uczucia ciężkości nóg
  • Poprawą wyglądu kończyny dolnej z minimalnymi bliznami
  • Krótki czas trwania zabiegu – od 30 do 60 min
  • Możliwość operowania jednoczasowo obydwu kończyn dolnych
 
Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © 2023 Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU