Strefa pacjenta
Strefa lekarza
Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego (MIS)

Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego (MIS)

Endoprotezoplastyka to zabieg operacyjny mający na celu zastąpienie naturalnego stawu zmienionego chorobowo, poprzez wstawienie sztucznego elementu tzw. endoprotezy.

Czym jest małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego?

Endoprotezoplastyka to zabieg operacyjny mający na celu zastąpienie naturalnego stawu zmienionego chorobowo, poprzez wstawienie sztucznego elementu tzw. endoprotezy. Endoproteza przejmuje funkcję uszkodzonych struktur stawowych i jest odpowiedzialna za poruszanie w stawie. Endoprotezoplastykę, czyli wymianę „biodra”, stosuje się w leczeniu zmian zwyrodnieniowych oraz w urazach. Często tym dolegliwościom towarzyszy ból oraz ograniczona aktywność fizyczna Pacjenta.

W Szpitalu Świętego Łukasza w Bielsku-Białej zabiegi endoprotezoplastyki lekarze ortopedzi wykonują również w oparciu o metodę małoinwazyjną. Specjalista ortopeda wspólnie z pacjentem wybiera optymalną metodę realizacji tej procedury operacyjnej. Metoda małoinwazyjna sprawdza się szczególnie u pacjentów aktywnych fizycznie, chcących jak najszybciej po operacji wrócić do codziennych aktywności i uprawiania aktywnego trybu życia.

Technika małoinwazyjna polega na wymianie biodra z tzw. przedniego dostępu międzymięśniowego. Znaczy to, że w trakcie operacji lekarz ortopeda nie przecina okolicznych struktur mięśniowych wraz z ich unerwieniem, co wpływa znacznie na skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu. Dodatkowo, blizna po zabiegu jest mniejsza, a pacjent po zabiegu może wrócić do domu w 4 lub 5 dobie po operacji.

 
Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © 2023 Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU