Strefa pacjenta
Strefa lekarza
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

19 sierpnia to dzień, w którym upamiętniamy tych, którzy stracili życie niosąc pomoc oraz wyrażamy szacunek do wszystkich pracowników organizacji humanitarnych.

ŚWIATOWY DZIEŃ POMOCY HUMANITARNEJ 19 sierpnia to dzień, w którym upamiętniamy tych, którzy stracili życie niosąc pomoc oraz wyrażamy szacunek do wszystkich pracowników organizacji humanitarnych. Wielu ludzi pomimo niebezpieczeństw, nie rezygnuje z niesienia pomocy i jest gotowych do poświęceń dla innych. Pamiętajmy, jaką ważną rolę spełnia pomoc humanitarna. ❤️ Czym jest pomoc humanitarna?
Jest to zapewnienie wsparcia oraz ochrona życia ludności cywilnej, żyjącej na terenie, gdzie doszło do konfliktów zbrojnych, klęsk żywiołowych oraz katastrof. Pomoc polega m.in. na zapewnieniu schronienia, podstawowej opieki medycznej, pożywienia, dostępu do wody, środków higieny oraz edukowaniu ludności. Także my powinniśmy edukować się w tym zakresie i być świadomi, że nasze działania mogą wspomóc organizowane akcje. Jak możemy pomagać?
  •  załóż własną zbiórkę – jest to naprawdę proste a zbiórkę można zorganizować nawet na facebook’u, na przykład z okazji urodzin (sprawdź jak to działa na: www.pomagamy.pl),
  •  dorzuć się do zbiórki,
  •  biegaj charytatywnie,
  •  wpłać pieniądze na działanie akcji humanitarnych,
  •  zostań wolontariuszem. Dowiedz się więcej, o tym jak pomagać: https://bit.ly/31YZKr2
Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU