Strefa pacjenta
Strefa lekarza
Solecki Wojciech

lek.

Solecki Wojciech

ortopedia, traumatologia narządu ruchu

GRAFIK PRACY


Poniedziałek15:00 - 18:00
Wtorek
Środa09:00 - 14:30
Czwartek08:30 - 13:30
Piątek

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

lek.

Solecki Wojciech

ortopedia, traumatologia narządu ruchu

WIĘCEJ O MNIE

Specjalizuję się w leczeniu schorzeń i urazów stawu kolanowego oraz barku.

Interesuję się szczególnie chirurgią artroskopową pozwalającą na wykonywanie nawet najbardziej złożonych procedur bez konieczności otwierania stawu.

W obrębie kolana wykonuję:

 • rekonstrukcje więzadłowe: rekonstrukcje ACL, PCL, MCL, LCL, kompleksu tylno-bocznego. Rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego metodą jedno i dwupęczkową oraz w wybranych przypadkach z dodatkową tenodezą zewnątrzstawową, która pozwala znacznie zredukować ryzyko nawrotu niestabilności i szybki powrót do aktywności sportowej.
 • leczenie uszkodzeń łąkotek: stosuję zasadę „save the meniscus”. Wykonuję naprawy łąkotek za pomocą łączonych metod z wykorzystaniem dedykowanych implantów jak i autorskich rozwiązań Szpitala Św. Łukasza.
 • kompleksową naprawę uszkodzeń chrzęstnych z zastosowaniem zarówno technik klasycznych jak i biomateriałów
 • leczenie niestabilności rzepki: od rehabilitacji po złożone operacje z procedurami indywidualnie dobranymi do budowy kolana (transpozycja guzowatości piszczeli, rekonstrukcja MPFL, trochleoplastyka)
 • osteotomie korekcyjne okołokolanowe (HTO, DFO), które poprzez modyfikację wektora obciążenia kolana pozwalają na spowolnienie procesu zwyrodnieniowego oraz osteotmie defleksyjne w przykurczach kolana. W osteotomiach istnieje możliwość wykorzystania indywidualnych przymiarów drukowanych w technologii 3D. KLIKNIJ I PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
 • artroskopowe leczenie torbieli Bakera – bez potrzeby wykonywania dużego cięcia z tyłu kolana
 • leczenie bólu przedniego kolana – stosuję wachlarz technik terapeutycznych od fizjoterapii po zabiegi operacyjne, leczenie zmian zwyrodnieniowych i zespołów bólowych za pomocą technik małoinwazyjnych: w/w procedury operacyjne, programy rehabilitacyjne, iniekcje kwasów hialuronowych

Leczenie barku obejmuje:

 • artroskopowe rekonstrukcje stożka rotatorów
 • artroskopowe leczenie niestabilności przedniej i tylnej stawu ramiennego. W leczeniu niestabilności przedniej barku stosuję rozwiniętą w naszym ośrodku metodę BLS oraz artroskopową i otwartą operację Latarjet.
 • leczenie zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego (ACJ) z asystą artroskopową
 • leczenie złamań obojczyka, kości ramiennej, panewki łopatki
 • płukanie lub artroskopowe usuwanie złogów wapniowych stożka rotatorów

Ponadto zajmuję się leczeniem artroskopowym schorzeń łokcia – operacje przykurczów stawu łokciowego, usuwanie ciał wolnych.

Współpracuję z doświadczonym zespołem specjalistów w dziedzinie ortopedii oraz fizjoterapeutów dzięki którym pacjenci mogą cieszyć się bezpiecznym powrotem do sprawności po przeprowadzonych operacjach.

Dzięki regularnemu uczestnictwu w międzynarodowych sympozjach i kursach wybieram metody leczenia adekwatne do najnowszych trendów lecz sprawdzone naukowo i zgodne z Evidence Based Medicine (Medycyną opartą na dowodach).

Prowadzę kursy instruktażowe w zakresie chirurgii artroskopowej kolana i barku, jestem zaangażowany w badania kliniczne m.in dotyczące nowoczesnych metod rekonstrukcji uszkodzeń chrzęstnych stawu kolanowego.

Moja ulubiona łacińska maksyma to „quidquid Latine dictum sit, altum videtur”.

Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU