Strefa pacjenta
Strefa lekarza
aktualnosci

Elena Farkas Kalamus dyplomowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną

Elena Farkas-Kalamus, fizjoterapeutka z zespołu Rehabilitacji św. Łukasza, po zdaniu egzaminu prowadzonego przez PTUG uzyskała w ubiegłą sobotę tytuł dyplomowanego Terapeuty Uroginekologicznego. Szkolenie podyplomowe z zakresu „Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej” składało się z V modułów trwających 136 godzin, VI – ostatni moduł, był modułem egzaminacyjnym. Cykl szkoleń stworzony we współpracy lekarzy ginekologów i uroginekologów z fizjoterapeutami zajmującymi się pacjentami z problemami funkcjonalnymi w obrębie miednicy mniejszej. Do zespołu wykładowców przeprowadzających szkolenie należą dr n. med. Paweł Szymanowski, dr Katarzyna Szepieniec, dr n.k.f. Anna Rojek, mgr Iwona Mazur – Ważny, mgr Agnieszka Wierciak, oraz mgr Barbara Langman.
Fizjoterapia uroginekologiczna polega w szczególności na przywróceniu równowagi mięśniowo-powięziowej w obszarze miednicy mniejszej. Pomaga w schorzeniach takich jak nietrzymanie moczu i stolca, obniżenie narządów miednicy mniejszej, jej stosowanie jest polecane również przy endometriozie oraz problemach bólowych.
Umów się na wizytę
Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU