Leczenie Zaćmy w Bielsku: Nowoczesne Metody

Leczenie zaćmy w Bielsku Biała

W ramach Centrum Innowacyjnych Terapii Okulistycznych Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej działa Poradnia Chirurgii Refrakcyjnej, Poradnia Leczenia Zaćmy, Poradnia Leczenia Jaskry oraz Poradnia Leczenia Rogówki.
Specjalizacje św. Łukasza

NASZE SPECJALIZACJE

Lekarze Szpitala św. Łukasza

ZNAJDŹ LEKARZA

KONTAKT I LOKALIZACJA

Okulistyka

Zaćma (łac. cataracta) jest to stan związany ze zmętnieniem soczewki oka na skutek zmian związanych z wiekiem pacjenta. W związku z tym dochodzi do zamazania i zniekształcenia widzianego obrazu. Zaćma jest bezbolesną chorobą, pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości. Z wiekiem pacjenta wzrasta częstość występowania zaćmy.

Wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów na zwykle przezroczystej soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, a w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku. Im większe zmętnienia na soczewce oka, tym większe pogorszenie ostrości wzroku następuje u chorego.

Szybki FAQ

czyli co warto wiedzieć na ten temat...


  1. Kiedy zdecydować się na operację zaćmy?

    • W momencie poczucia, pogorszenia się komfortu życia codziennego, decyzja powinna być podjęta od razu.
  2. Ile czasu trwa zabieg?

    • Zabieg ten trwa kilka minut i jest bezbolesny. A dzięki wykwalifikowanej kadrze lekarzy, naszej Poradni leczenia zaćmy w Bielsku-Białej.
  3. Czy po operacji, może zdarzyć się powrót zaćmy?

    • Zdarza się, że u około 20% zoperowanych pacjentów dochodzi do tak zwanej zaćmy wtórnej. Jest to zmętnienie pozostałej w oku tylnej torebki soczewki.

Nasz ośrodek leczenia zaćmy znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 94B. Zapewniamy łatwy dostęp dla pacjentów z Bielska oraz okolicznych miejscowości.

Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © 2023 Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU