Badanie Holtera w Bielsku - Nowoczesne metody

Poradnia Kardiologiczna specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych). W Poradni Kardiologicznej świadczone są usługi w zakresie konsultacji lekarskich oraz specjalistycznej diagnostyki. Wykonywane są badania echokardiograficzne (UKG) oraz badania dopplerowskie.
Specjalizacje św. Łukasza

NASZE SPECJALIZACJE

Lekarze Szpitala św. Łukasza

ZNAJDŹ LEKARZA

KONTAKT I LOKALIZACJA

Holter to urządzenie o niewielkich rozmiarach przeznaczone do monitorowania pracy serca przez całą dobę lub nieco krócej, czyli przez 12 godzin. Urządzenie Holtera jest na tyle małe, że nie wpływa negatywnie na normalne funkcjonowanie człowieka. Jest przypinane do paska spodni, można też przymocować je do bluzy. Holter podobnie jak urządzenie do normalnego EKG, posiada również elektrody, , które są przypinane do klatki piersiowej.

Szybki FAQ

czyli co warto wiedzieć na ten temat...


  1. A co to jest badanie Holtera i dlaczego się je wykonuje?
    • Holter monitoruje pracę serca pacjenta przez całą dobę, kiedy pracuje, sprząta, odpoczywa, a także śpi. Zapisuje więc każdą zmianę, która wynika np. ze stresu czy wzmożonej intensywności fizycznej. Oprócz tego, badana osoba zobowiązana jest do prowadzenia dzienniczka, który ma ułatwić lekarzowi analizę wyników.
  2. Ile się nosi urządzenie Holter?
    • Urządzenie Holtera towarzyszy człowiekowi przez całą dobę. Dzięki temu można wykryć wpływ poszczególnych czynności na zmiany zachodzące w akcji serca.
  3. Jak się przygotować na badania Holtera?
    • Do badania Holter w Bielsku-Białej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Trzeba jedynie stosować się do zaleceń lekarza, który udzieli konkretnych wskazówek, jak postępować po założeniu urządzenia Holter.

Nasz ośrodek leczenia haluksów znajduje się w Bielsku-Białej, ul. Bystrzańska 94B. Zapewniamy łatwy dostęp dla pacjentów z Bielska oraz okolicznych miejscowości.

Logo Szpitala św. Łukasza

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Ikona - komorka ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała

Szpital św. Łukasza S.A.
ul. Bystrzańska 94B, 34-309 Bielsko-Biała
NIP: 5472145493, REGON: 243161232,
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000656269

WAŻNE INFORMACJE


Poznaj nas jeszcze lepiej na naszych mediów społecznościowych.

Copyright © 2023 Szpital św. Łukasza | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

+48 33 819 95 10
MENU